Дан планете Земље обележили су ученици млађих разреда у Чајетини и на Златибору

Вредни и креативни ученици млађих разреда школе на Златибору и у Чајетини обележили су Дан планете Земље, креативно и поучно. Ученици нижих разреда су у координацији,  на даљину, са својим учитељицама  Анком Џамбасовић, Зорицом Грујичић, Наташом Меловић Чантрић и Весном Петровић осмислили и урадили ликовне и литерарне радове.. Погледајте њихове радове.

Дана 22. априла слави се дан наше планете Земље. Истина  је да је један дан мало да се посвети нашој планети и да би требало обраћати пажњу сваког  дана на њу. Овај дан, 22.април, има за циљ  да повећа одговорност људи за угрожену животну средину. Широм света организују се различите акције и манифестације које имају за циљ  подизање свести о неопходности чувања и заштите нашег јединог дома, планете Земље.

Неке од њих су:

-штедња и смањење потрошње електричне енергије,

-штедња и рационална питрошња воде,

-рециклирање отпада,

-забрана коришћења пластичних кеса.

Удружимо се сви, сачувајмо заједно  природу и све оно што нас окружује! Природа је потребна нама, али и ми њој. Зато, чувајмо је!

САЧУВАЈМО ПЛАНЕТУ!

Природа је наше злато,

чувајмо је зато!

Заборавили смо да немамо другог дома,

сачувајмо овај од крша и лома!

Планета се на нас наљутила,

дуго је трпела и ћутала!

Њеном је стрпљењу дошао крај,

опомена је вирус тај.

Корона је његово име

и он се поноси тиме!

Намера му је да људе опомене,

да нешто науче и да се промене!

Чувај се, свете! Чувај свој дом!

Делиш га с птицама, рибама и с реком.

Делиш га са шумом, са морима и океанима.

Не буди себичан! Не сме да те не занима!

Свако има право да дише и расте:

У води – риба; на дрвету – ласте.

Не сеци кућу птици! Не бацај у море флаше!

Ово је кућа свих нас, једино благо наше!

Поводом Дана планете Земље ученици III 4 са Златибора снимили су кратак филм. Пгледајте га. Филм се налази на ученичком порталу нашег сајта.