ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Након иницијативе Ученичког парламента, а у складу са дугогодишњом сарадњом са Црвеним крстом и Спортским центром из Чајетине, ученици наше школе су, као и сваке године, узели учешће у хуманитарној акцији,,Пакетић за осмех“. Прикупљене играчке, школски прибор и друштвене игре однели су у просторије Црвеног крста уз искрене жеље да неког обрадују током новогодишњих и божићних празника.

Опширније: ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Међународно дечије књижевно вече

Поводом Mеђународног дечијег књижевног конкурса на тему „Зар је важно колика је татина плата?“, који је Дино парк на Златибору расписао у септембру ове године, на адресу парка стигло је 305 радова из целог региона.

Опширније: Међународно дечије књижевно вече

Ликовна култура

Ликовна култура као предмет у школи је вештина. Неко је талентован више ,неко мање...трудимо се да сви стекну ликовну културу...није ликовно само сликарство, данас је то много шири појам...Наши ученици уче о значењу боја,о стилу,о маркетингу и многим другим животним стварима.

Опширније: Ликовна култура

Радионица стрипа

У петак, 22.новембра, у ОШ „Димитрије Туцовић“ у Чајетини и у издвојеном одељењу на Златибору одржана је радионица стрипа. Радионицу је реализовала професорка српског језика и књижевности Бојана Петронијевић, која је овакве раионице држала на фестивалима, у музејима, културним центрима, а на позив Библиотеке „Љубиша Р. Ђенић“ која је овај сусрет и уприличила, у оквиру  сарадње коју има са школом у Чајетини.

Опширније: Радионица стрипа