Првих четрдест година школе на Златибору

Данас, 21. 9. 2020. године, наше издвојено одељење на Златибору слави јубилеј. Наиме, на данашњи дан, пре тачно четрдесет година учитељица Станимирка Дабић Маца повела је прву генерацију златиборских првака.

Опширније: Првих четрдест година школе на Златибору

Спортске игре младих

Спортске игре младих  трећи пут  гостују  код  нас.  СИМ  и ССЧ  организују  спортски  дан где долазе ученици из наше школе и из региона. Овакав вид окупљања промовише спорт, здрав живот, толеранцију и дружење.

Опширније: Спортске игре младих

Рођендан у ванредним околностима

Наш „Димитрије“ дочекао је 133. рођендан. Несвакидашња дешавања нису нас спречила да 13. маја прославимо Дан школе. Прилагодили смо се околностима и спремили смо кратак видео у коме смо направили ретроспективу нашег рада у протеклих годину дана.

Опширније: Рођендан у ванредним околностима

Конкурс „Два лица сунца”

На конкурсу „Два лица сунца” ученици првог разреда ОШ  „Димитрије Туцовић“  из одељења I-3 на Златибору су освојили УВ индикатор, специјални мерач УВ зрачења. Конкурс је организован у оквиру кампање „Заштита за све”, чији је циљ подизање свести деце о важности заштите од сунца за њихово здравље сада и у будућности.

Опширније: Конкурс „Два лица сунца”