• Еко школе

Школска 2019/2020

Архива...

• Панда

WWF Светска организација за природу је у оквиру пројекта „Заштићена подручја за природу и људе" покренуо први циклус „WWF академије за природу“. Академија је осмишљена са циљем да укључи наставнике и ученике основних и средњих школа у активну и креативну заштиту природе. Након похађања академије учесници постају амбасадори заштићених подручја и добијају важну улогу у раду са управљачем заштићеног подручја, са којим заједно раде на промоцији свих природних и културних вредности током целе школске године.

Цео циклус академије обухвата следеће активности:
    - обуку у истраживачкој станици Петница 18-22. октобра 2016. године,
    - осмишљавање и спровођење школског пројекта током школске 2016/2017. године,
    - организовање најмање једног одласка у заштићено подручје и једне посете управљача заштићеног подручја школи,
    - завршни догађај у једном од заштићених подручја у Србији у јуну 2017. године.

• Образовање за права детета