XIII Риболовачка олимпијада

Око четрдесет ученика Основне школе ,,Димитрије Туцовић" из Чајетине и са Златибора се 22. октобра надметало у вештинама пецања на Рибничком језеру. Као и претходних година у организацији су свако на свој начин помогли: Риболовачко удружење ,,Златибор", општина Чајетина, Спортски савез и родитељи ученика.

Опширније: XIII Риболовачка олимпијада

Погледај, послушај и прочитај- Самоуки рукопис Миладина Т. Радовића

„Погледај, послушај, прочитај“ је пројекат Друштва историчара Ужица, oдобрен на конкурсу Града Ужица.

Опширније: Погледај, послушај и прочитај- Самоуки рукопис Миладина Т. Радовића

Доброселица, планинарска секција

Данас се у Доброселици чуо весели жамор деце. Сеоску тишину прекинули су гласови ученика другог и четвртог разреда са Златибора, чланова Планинарске секције. Овогодишњи 19. октобар је био као створен за шетњу кроз нетакнуту природу и уживање у сунчаном дану и свим бојама јесени.

Опширније: Доброселица, планинарска секција

Репортажа ,,Дечја недеља - вожња гондолом"

У оквиру обележавања Дечје недеље, реализована је вожња панорамском гондолом, а ученици Инфо-репортери Информатичке секције направили су репортажу и пренели нам прелепе призоре током вожње, као и на самом Торнику, а о томе је говорила и директорка школе.

Опширније: Репортажа ,,Дечја недеља - вожња гондолом"