Дан поезије

Дан поезије, 21. март, обележен је у Библиотеци "Љубиша Р. Ђенић" на Златибору. Ученици су читали и казивали своје литерарне радове. Разговор о поезији водили су са библиотекаркама Љиљана Ракиц, Мирјана Лопин Дризо и Јелена Пантовиц, као и са наставницама српског језика Душицом Јевтовић и Маријом Вуловић.
И овај час је реализован уз стручну и техничку подршку новинара Самир Аслани.

Опширније: Дан поезије

Осми март са другарима из " Зрачка"

Данас су, традиционално, наши ученици, чланови Рецитаторске секције, обележили 8. март, са својим другарима из Дневног боравка "Зрачак". Приредбу су посветили свим женама које воле и поштују.♥️🍀

Опширније: Осми март са другарима из " Зрачка"

ЈЕДАН ДАН У МЕДИЈСКОЈ РЕДАКЦИЈИ

Субота, 16.12.2023, Библиотека "Љубиша Р. Ђенић" - необичан радни дан за чланове новинарске секције Основне школе "Димитрије Туцовић" на Златибору.
Информативна, културна и спортска редакција припремили су занимљиве прилоге.

Опширније: ЈЕДАН ДАН У МЕДИЈСКОЈ РЕДАКЦИЈИ

Одбојка

На Окружном првенству у одбојци наше девојчице освојиле су 2. место. После победе над Косјерићем, Ужицем и Сјеницом, изгубиле су у неизвесној борби од Нове Вароши.
Све честитке нашим девојчицама на борбености и понашању на турниру.

Опширније: Одбојка