5. јун – Светски дан заштите животне средине

Овај датум се обележава од 1972. године са циљем  да сваки појединац постане свестан  да је одговоран  за стање природе и животне средине, како у свом окружењу, тако и на глобалном нивоу.

5.јун, Светски дан заштите животне средине

Поводом обележавања Светског дана заштите животне средине ученици петог разреда са Златибора су направили занимљиве радове на тему: Здрава планета- здраво дете.

Спој екологије и права детета

Ученици осмог разреда са Златибора су урадили занимљиве радове на тему „Еколошка права и циљеви одрживог развоја“.  Занимљив начин да се одговори на теме Пројекта „Образовање за права детета“, који се реализује уз подршку Песталоци дечије фондације.

Дан планете Земље у ИО Јабланица

Ученици старијих разреда су планети Земљи посветили неколико радова и тиме су обележили овај важан датум. Своју креативност су испољили на часовима ликовне културе уз подршку своје наставнице Александре Костић.