Обележавање Међународног дана заштите озонског омотача (16.09) и Светског дана чистих планина (26.09)

Чланови Еколошке секције у Чајетини и на Златибору су и ове школске године подсетили ученике и запослене у школи о значају ових датума и важности њиховог обележавања.

Конкурс за израду Еко- кодекса у оквиру Еко- школе

Основна школа „Димитрије Туцовић“ из Чајетине

у оквиру Међународног програма Еко-школе

расписује

Литерарни и ликовни конкурс на тему :

Еко-кодекс на тему „Отпад“

5.јун, Светски дан заштите животне средине

Поводом обележавања Светског дана заштите животне средине ученици петог разреда са Златибора су направили занимљиве радове на тему: Здрава планета- здраво дете.

5. јун – Светски дан заштите животне средине

Овај датум се обележава од 1972. године са циљем  да сваки појединац постане свестан  да је одговоран  за стање природе и животне средине, како у свом окружењу, тако и на глобалном нивоу.

Спој екологије и права детета

Ученици осмог разреда са Златибора су урадили занимљиве радове на тему „Еколошка права и циљеви одрживог развоја“.  Занимљив начин да се одговори на теме Пројекта „Образовање за права детета“, који се реализује уз подршку Песталоци дечије фондације.