Дан школе у Јабланици

У уторак, 25.маја 2021. године, пригодном приредбом обележен је Дан школе у Јабланици. За овакву приредбу чекали су се погодни временки услови, јер је одржана у природном амбијенту. Организатор приредбе је јабланички учитељ Марко Џамбасовић, уз подршку својих колега. У приредби су учествовали: Женска певачка група КУД-а „Севојно“ којом руководи етномузиколог Александра Миликић (девојкама је ово био први јавни наступ), ученици ниже Музичке школе „Војислав Лале Стефановић“ из Ужица са класа виолине и клавира професора Оливере Николић, Саре Кутлешић и Ивана Судзиловског, рецитатори из матичне школе у Чајетини и из ИО Златибор, мали гуслар Николај Јузбашић. Присутнима су се захвалиле ученице из ИО у Јабланици, у одјави програма. Директорка школе Милка Васиљевић је поздравила присутне и захвалила се на лепом уметничком програму, веома задовољна што се ова приредба традиционално одржава сваке године. Приредби су присуствовали учитељи, наставници и ученици, родитељи, као и потпредседник председника општине Чајетина Милоје Рајовић.