Светски дан чистих планина

Светски дан чистих планина-26. септембар се у нашој школи обележава годинама уназад, организовањем разних  активности. Ове године су се укључили сви чланови Еколошке секције од петог до осмог  разреда у Чајетини и издвојеном одељењу Златибор.

Једна група је заједно са децом са сметњама у развоју у Дневном боравку ,,Зрачак“ учествовала у креативној радионици и урадили су пано на тему чистих планина. Пано је изложен у холу школе.  Друга група је са  децом и младима ,,Зрачка“ изашла у природу и уз шетњу су уредили простор око школе.

На Златибору су чланови Еколошке секције са наставницама биологије Снежаном Тучић и Зорицом Милосављевић организовали шетњу од школе до Споменика и назад. Идеја је била да се успут, уз шетњу, покупе лименке, али, на велику радост, није их било, што указује да се понашање домаћег становништва, али и туриста мења на боље и да све више схватамо  значај и потребу  очувања наше планине.