Васкрс

На Велики четвртак, 21. априла 2022. године, Храм Преображења Господњег на Златибору угостио је све ученике млађих разреда и тог дана организовао шарање и фарбање васкршњих јаја. Ученици су се потрудили да претходно прикупе и понесу са собом разне цветиће, травчице и листиће, а Храм је обезбедио јаја која ће, украшена тим материјалом, бити обојена и послужена гостима на Васкрс. Уз сокиће и колачиће, уживајући у радној и веселој атмосфери, ђаци су дали све од себе да васкршња јаја буду што лепше ишарана.

Овом приликом додељене су и вредне награде ученицима који су најуспешније ликовним, прозним или поетским изразома одговорили на тему „Васкрс – радост дома мог“, тј. на конкурс који је такође организовала црква.

Био је ово леп и весео дан за све учеснике догађаја.