Дечја недеља у школи на Златибору

„Велико срце деце Србије“ мото је овогодишње Дечје недеље. Златиборски основци млађих разреда обележили су је разноврсно и садржајно. У реализацији програма и активности, одељењским учитељима велику помоћ су пружили стари пријатељи и сарадници: Kulturni centar Zlatibor, Дом културе Чајетина, Biblioteka "Ljubiša R. Đenić", Општина Чајетина, Zlatiborpress , Dino park Zlatibor, као и Миланка и Бојан Савић, идејни творци квиза „Знањодром“. Управо је квизом и започела Дечја недеља, а у знању су се такмичиле мешовите екипе ученика трећег и четвртог разреда. Ученици четвртог разреда су се другог дана у сали Библиотеке дружили са писцем Бојаном Љубеновићем. Следећег дана, ученици другог и трећег разреда су посетили Дино парк, а првачићи Библиотеку „Љубиша Р. Ђенић“. На поклон су добили чланске карте, а том приликом им је и Општина Чајетина даровала вредне књиге и новчане поклоне. Овогодишњи мото је највише дошао до изражаја четвртог дана, када су заједно, млађи и старији разреди, одржали јавни час под називом „Сви смо деца једног света“. Час је, као знак добродошлице, био посвећен свим ученицима који су дошли из иностранства и своје школовање започели или наставили у нашој школи. Првачићи су се нашли још једном у центру пажње када су им старији другари извели приредбу и поделили беџеве, чиме су на свечан начин означили почетак њиховог школовања. Обележавање Дечје недеље завршено је пешачким излетом до Тић поља. Топао и сунчан октобарски дан омогућио је вишечасовни боравак у природи који су деца провела у игри, дружењу, истраживању, надметању...
Захваљујемо свим установама и институцијама које су и ове године допринеле да Дечја недеља буде успешно и садржајно реализована.