Дан књиге

Ученици  петог  разреда  наше  школе, са  Златибора,  обележили  су  Дан  књиге  са  својом наставницом  српског  језика,  Ксенијом  Бојовић.  У договорено  време,  писали  су  своје  омиљене  цитате.

Да  подсетимо ,  на  данашњи  дан  1616. умрла  су  два  велика  писца -  Шекспир  и  Сервантес.

Човеку  који  има  библиотеку  и  врт  не  треба  ништа  више.

Цицерон

Књиге  су  најтиши и најсталнији  пријатељи.  Оне  су  најприхватљивији  и  најмудрији  саветници  и  најстрпљивији  учитељи. –  Чарлс  Елиот

Најбољи  начин  да  установиш да  ли можеш  некоме  веровати  је  да  му  сам први поверујеш.

ЕРНЕСТ ХЕМИНГВЕЈ

,,Цовек  је  најјачи  онда  када брани  правду"

,,Нека  чини у животу  добра  дела, па  ће  живети  и  после  смрти"

Хајдуци  Бранислав  Нушић.

Особа  која  никад  није  направила  грешку, никада  није  пробала  ништа  ново.- Алберт Ајнштајн

Много  је  теже  судити  себи  самоме  него  другима.  Ако  успеш  себи  добро  судити  значи  да  си прави  мудрац.

Цитат  из  књиге  Мали  Принц.

Права  љубав  никад  није  обична  успомена-  Градимир  Стојковић ,, Пета  девојчица  Марја"